יום ב', יט’ בתמוז תשע”ט
דף הבית מרחבי כיתה מרחבי מקצוע webtop מרחב מורים פינת היועצת יצירת קשר
ילדי כיתות ב'3 וב'4 עם המחנכות פזית ונורית ערכו טקס מרשים וחגיגי לכבוד חג השבועות. הילדים לבושי לבן עם זר פרחוני על ראשם דקלמו,שרו ורקדו לצלילי שירי חג וארץ ישראל יפים. ילדי הגנים באו להתארח והביאו טנא והצטרף לסלים המקושטים מלאי פירות וירקות שהכינו בכל כתה. בתום הטקס הפריחו 70 בלונים כמספר שנותיה של המדינה. כנסו לצפות בתמונות הנהדרות
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
לפניכם קישור לתמונות וסרטון הטקס במלואו. כנסו לצפייה
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה תשעח
תגובות: -1  צפיות: -1
ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות. כמתבקש משמו, נחוג בחמישה עשר בחודש שבט.ט"ו בשבט הוא למעשה סיומה של שנה חקלאית אחת ותחילתה של שנה חקלאית חדשה. החג מסמל את הקשר בין האדם, האדמה והצומח, כפי שמצוין במקרא "כי האדם עץ השדה" (דברים כ', "י"ט).
קרא עוד...
במשך שבועות הילדים אספו חומרים ממוחזרים מכל הבא ליד. אריזות, מדבקות, כפתורים, חלקי משחקים גדולים וקטנים ועוד. במשך שעתיים בנו כל תלמידי שכבות א-ד חנוכיות פרי דמיונם ובהכוונתה של המורה לאומנות אלה. גם תלמידי המועצה הגיעו לעזור. לפניכם תמונות מהתהליך ומהתערוכה.
קרא עוד...

חופשת ראש השנה מיום רביעי כט' באלול 20.9 חוזרים ללימודים ביום ראשון ג' בתשרי 24.10
קרא עוד...
תלמידי ו'2 בניצוחה של המחנכת רלי ובליווים של מיכאל המורה למוזיקה, ליאור המורה ליצירה מתוקשבת ואלה המורה לאומנות, הציגו טקס מכובד ומרגש. המחנכת פזית ובוגרת בית הספר מעיין ליוו בשירה נוגעת ללב. היכנסו לכתבה וצפו בסרטון מתעד.
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים והורים יקרים, בתאריך כ"א בטבת מציינים בכל הארץ את יום השפה העברית. במהלך השבוע יתקיימו בכיתות פעילויות שונות בנושא: חידונים ושעשועונים שונים בלשון ובשפה. בסיום הפעילויות בכיתות ייבחר נציג מכל כיתה ב'-ו' שיתמודד על התואר "אלוף העברית". ביום שישי – 28.12 יתקיים חידון "אלוף העברית". החידון יתקיים עפ"י חלוקת השכבות:כיתות ב', כיתות ג'-ד', כיתות ה'-ו'. אלוף העברית בכל חידון יזכה בפרס מטעם ביה"ס. דוגמאות לנושאים שיופיעו בחידון: ניבים ופתגמים, הפכים, מילים נרדפות, סדר מילים במילון, הוא והיא, קפד ראשו ועוד. בהצלחה לכולם...
קרא עוד...
קרא עוד...
פעילויות, קישורים, סרטונים ושירים
קרא עוד...
ב- 21.12 התחילה באופן רשמי עונת החורף בארצנו. היכנסו לכתבה וענו על השאלון: "מה אני אוהב/ת בחורף?"
קרא עוד...
ב י' בטבת יצויין יום הולדתו של חיים נחמן ביאליק, משורר הילדים העברי הראשון.
קרא עוד...
ל' בשבט נקבע כ"יום האם" ,יום פטירתה של הנרייטה סאלד ( נולדה ב 12 לדצמבר 1860​​​ ונפטרה ב 13 בפברואר 1945) שייסדה את ארגון הנשים הציוניות "הדסה". לאחר תקופה ארוכה של טיפוח יום האם, בעקבות שינויים חברתיים ותרבותיים במדינת ישראל, שונה יום האם ליום המשפחה. ביום זה אנו מדגישים את הקשרים בין בני המשפחה הקרובה והמורחבת ונותנים את הדעת על מהות האהבה ועל התמיכה ההדדית בין בני המשפחה.
קרא עוד...
משנכנס אדר מרבין בשמחה... חודש אדר מביא איתו את חג הפורים שחל ביום הי"ד – ונקבע לזכר נס הצלתם של יהודי פרס מגזירת המן שהתרחש בימי המלך אחשורוש.
קרא עוד...
חג הפסח הוא אחד משלושת הרגלים אשר בהם בזמן שבית המקדש היה קיים, היו עולים כל ישראל לירושלים. שלושת הרגלים הם: פסח, שבועות וסוכות. חוגגים את החג לזכר יציאת בני ישראל מעבדים במצרים לבני חורין- חופשיים
קרא עוד...
ום השואה או בשמו הרשמי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הוא אחד משני ימי הזיכרון המשמעותיים ביותר שיש בישראל. יום זה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים ועוזריהם על העם היהודי ועם זכר מעשי הגבורה ומעשי המרד בימים ההם. את היום מציינים מדי שנה בשנה בכ"ז בניסן או בסמוך לתאריך זה.מטרת היום היא לדאוג לכך שלא נשכח את אחד מהמאורעות המכוננים בתולדות ישראל, רצח חלקים גדולים מיהדות אירופה, יוון, לוב וצפון אפריקה. יום השואה נמשך 24 שעות שבמהלכן זוכרים את הנספים, מספרים את סיפורה של השואה ומנסים ללמוד וללמד.
קרא עוד...
ישראל חוגגת השנה 71 שנים לעצמאותה בתאריך ה' באייר. לפניכם קישורים לתכנים, סרטונים ומשימות
קרא עוד...
ל"ג בעומר הוא ממועדי ישראל. זהו היום השלושים ושלושה לספירת העומר שסופרים מפסח לשבועות, וחל בי"ח באייר. מקורו של המועד ככל הנראה במנהג לציון קדום של התאריך, וכל"ג בעומר הוא קיים החל מהמאה ה-12‏. מנהג בולט בל"ג בעומר הוא הדלקת מדורות.
קרא עוד...
בְּמַהֲלַךְ מִלְחֶמֶת הַשִּׁחְרוּר(1947) נֶחְצְתָה הָעִיר יְרוּשָׁלַיִם: הָעִיר הֶעֱתִיקָה וְהַכּוֹתֶל הַמַּעֲרָבִי נִכְבְּשׁוּ עַל יְדֵי יַרְדֵּן וְהָיוּ בִּשְׁלִיטַת יַרְדֵּן, וְהַשְּׁאָר הָיָה בִּשְׁלִיטַת יִשְׂרָאֵל.בְּמַהֲלַךְ מִלְחֶמֶת שֵׁשֶׁת הַיָּמִים , כּוֹחוֹת הַצַּנְחָנִים פָּרְצוּ לָעִיר הָעַתִּיקָה דֶּרֶךְ שַׁעַר הָאֲרָיוֹת וְדֶגֶל יִשְׂרָאֵל הוּנַף בַּכּוֹתֶל הַמַּעֲרָבִי. הָעִיר יְרוּשָׁלַיִם אֻחֲדָה וְנִמְצְאָה כֻּלָּהּ תַּחַת רִיבּוֹנוּת יְהוּדִית וְשׁוּב נִתָּן לָבוֹא וּלְהִתְפַּלֵּל בַּכֹּותֶל הַמַּעֲרָבִי.בְּהַחְלָטַת הַמֶּמְשָׁלָה נִקְבַּע אוֹתוֹ הַיּוֹם, כ"ח בְּאִיָּר,לְיוֹם יְרוּשָׁלַיִם,חַג הַמְּצַייֵּן אֶת אִחוּד יְרוּשָׁלַיִם וְשִׁחְרוּר הַכּוֹתֶל.
קרא עוד...
חג שבועות חל בדיוק שבעה שבועות מהיום השני של חג הפסח, התייחסות לכך אנו מוצאים בתורה, בספר ויקרא כ"ג,16: "וספרתם לכם ממחרת השבת מיום הביאכם את עומר התנופה שבע שבתות תמימות תהיינה". חג השבועות יונק את מהותו מחג הפסח, שכן בחג הפסח אלוהים גאל את העם היהודי גאולה פיזית מעבדותם של בני ישראל במצרים אך השלים את תהליך הגאולה רק בחג השבועות, שכן ביום הזה אלוהים נתן את התורה לבני ישראל (במעמד הר סיני) בכדי לשמור על ערכי מוסר וחברה נעלים ובכך גאל את העם מבחינה רוחנית. לכן, חג השבועות נקרא גם חג מתן תורה.
קרא עוד...
צפו במצגת תמונות פרי יצירתם של תלמידי בית הספר בניצוחה של המורה לאומנות אלה. תלמידי שכבת א' הציגו עבודות בעקבות שירו של חיים נחמן ביאליק- פרח עציץ, תלמידי שכבת ד' מיחזרו ניירות משומשים ביצירה בנושא העץ ואחרים יצרו עצים מנייר וצבעים. כל היצירות מוצגות בלובי בית הספר
קרא עוד...
ב-29 בנובמבר 1947 החליטה עצרת האומות המאוחדות (האו"ם) על סיום המנדט הבריטי בארץ ישראל ועל הקמת שתי מדינות עצמאיות בארץ – מדינה יהודית ומדינה ערבית. החלטה זו הובילה למעשה להכרזה על מדינת ישראל ב-14 במאי 1948.
קרא עוד...
לכבוד חג החנוכה המתקרב ובא נבקש מתלמידנו להכין חנוכיות מחומרים בשימוש חוזר, החנוכיות יקשטו את לובי א' וישקפו את ייחודיותו של בית הספר בתחום המדעים וערכים. במהלך השבוע הקרוב יכנסו תלמידי מועצת התלמידים ומועצה ירוקה לכיתות להסביר על התערוכה.
קרא עוד...
ספריה
חגים ומועדים
מהווי בית הספר
בית ספר ירוק
אינטרנט בטוח
למידה בשעת חירום
חינוך חברתי
בשרות לקהילה
הנהגת הורים
מרחב תקשוב
לקראת כתה א
קרן קרב
זה"ב בשרת
אורח חיים בריא
מועצת התלמידים
מערכת שעות
ארכיון תשעז
ארכיון תשע"ח